دستگاه دست خشک کن

دستگاه دست خشک کن

خشک کن یک گزینه منطقی برای شستن و خشک کردن دست ها در محیط های عمومی است و تقریباً یک ضرورت برای سرویس های بهداشتی عمومی است. به خصوص در این روزهای ویروس کرونا، این دستگاه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و می تواند به بهبود بهداشت محیط های عمومی مانند شرکت ها، مراکز درمانی، هتل ها و سایر مکان ها کمک کند. اگر دقیقاً نمی دانید دست خشک کن برقی چیست و چه کاربردی دارد؛ پیشنهاد می کنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در اینجا به بررسی انواع دست خشک کن برقی پرداخته ایم

خشک کن یک گزینه منطقی برای شستن و خشک کردن دست ها در محیط های عمومی است و تقریباً یک ضرورت برای سرویس های بهداشتی عمومی است. به خصوص در این روزهای ویروس کرونا، این دستگاه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و می تواند به بهبود بهداشت محیط های عمومی مانند شرکت ها، مراکز درمانی، هتل ها و سایر مکان ها کمک کند. اگر دقیقاً نمی دانید دست خشک کن برقی چیست و چه کاربردی دارد؛ پیشنهاد می کنم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در اینجا به بررسی انواع دست خشک کن برقی پرداخته ایم.

دست خشک کن برقی چیست؟

دست خشک کن برقی یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی است که در اکثر اماکن عمومی مانند توالت، حمام و استخر مورد استفاده قرار می گیرد که باعث سهولت خشک کردن دست می شود. تصویری از دست خشک کن برقی را در بالا مشاهده می کنید. این دستگاه معمولا بر روی دیوار نصب می شود و با حرارت نسبتا ملایمی که ایجاد می کند رطوبت دست را خشک می کند.

اکثر مدل های امروزی دست خشک کن های برقی دارای سنسور هستند و به صورت خودکار روشن و خاموش می شوند. استفاده از این دستگاه بسیار ساده است و کافی است دستان خود را جلوی آن قرار دهید.

دست خشک کن در دو نوع دستی و اتوماتیک در بازار موجود می باشد. نوع دستی این دستگاه با فشار دادن دکمه روشن و خاموش می شود اما نوع اتوماتیک دارای سنسور چشمی است که با نزدیک شدن دست ها روشن و با دور شدن دست ها خاموش می شود. یعنی نیازی به دست زدن به دستگاه نیست و بسیار بهداشتی تر است. به خصوص در شرایط کنونی و با شیوع ویروس کرونا، استفاده از دست خشک کن اتوماتیک مناسب تر از نوع دستی بوده و بیشتر توصیه می شود.

تا پیش از این خشک کردن دست در محیط های عمومی مانند ادارات و شرکت ها، هتل ها، کافی شاپ ها و رستوران ها، پایانه ها، مراکز اقامتی، سرویس های بهداشتی عمومی، استخرها، فروشگاه ها و سایر مراکز معمولا با دستمال کاغذی انجام می شد، اما در حال حاضر این روش قابل قبول نیست. . نیست و انواع دست خشک کن برقی به بازار عرضه شده است که در قسمت بعدی در مورد آن صحبت کرده ایم.

معمولا انواع دست خشک کن برقی بر اساس دو عامل سرعت خشک شدن و تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند طراحی و به بازار عرضه می شود. در واقع تفاوت آنها ناشی از قدرت هر دستگاه است. به طور کلی انواع دست خشک کن برقی به سه دسته دست خشک کن سوپر جت، دست خشک کن جت و دست خشک کن کلاسیک تقسیم می شوند که در ادامه بیشتر درباره تفاوت آن ها توضیح داده ایم.

دست خشک کن سوپر جت:

همانطور که احتمالا حدس زدید، این دسته از دست خشک کن های برقی نسبت به دو گروه بعدی قدرت خشک شدن سریع تری دارند و حتی مصرف انرژی آنها نیز کمتر است. قدرت دست خشک کن های سوپر جت بین 1800 تا 2500 وات است. و دست ها را فقط در 5-8 ثانیه خشک می کنند. این دستگاه برای استفاده در مکان هایی با 40 تا 80 پرسنل مناسب می باشد.

جت دست خشک کن:

جت خشک کن ها نسبت به نوع اول قدرت کمتری دارند و توان آن بین 1000 تا 1800 وات می باشد. زمان خشک شدن این خشک کن ها 12 تا 8 ثانیه بوده و برای استفاده در مکان های 10 تا 20 نفر پرسنل مناسب می باشد.

دست خشک کن کلاسیک:

این نوع خشک کن به دلیل قدرت کمتری که دارد بیشتر برای مصارف خانگی استفاده می شود. قدرت خشک کن کلاسیک بین 600 تا 1000 وات است

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *